Polaroid Impulse – недооцінений шедевр

Polaroid Impulse – недооцінений шедевр

Сьогодні ми будемо говорити про одну з найнедооціненіших серій камер Polaroid, та, напевно, найкращу камеру для початківців – Impulse.

Серія Impulse була випущена у 1988 році, але вона загубилася серед різноманітних моделей камер Polaroid, яких на той час було дійсно багато (різноманітні камери 600 типу, SX-70 та Spectra). Виробництво камер Impulse було припинено у 1994 році. 

Камера використовує інтегральну плівку Polaroid 600-ї серії. Impulse відрізняється від інших фотоапаратів Polaroid серії 600 своїм постійно включеним спалахом, дизайном у стилі бінокля та більшим видошукачем.

Серед моделей була як базова камера Impulse, так і фотоапарати Polaroid Рortrait, AF, SE, SE AF, CL та QPS – багато букв, а інформації мало ?

Тож спробуємо розібратися, в цьому нам допоможе ця чарівна табличка:

МодельТип лінзиАвтоспуск
Impulse Об’єктив із фіксованим фокусомНемає
Impulse PortraitОб’єктив із фіксованим фокусом з можливістю вибору однієї з двох зон фокусуванняНемає
Impulse CLОб’єктив із фіксованим фокусом з можливістю вибору однієї з двох зон фокусуванняНемає
Impulse AFАвтофокусТак
Impulse SEОб’єктив із фіксованим фокусомНемає
Об’єктив із фіксованим фокусом з можливістю вибору однієї з двох зон фокусуванняНемає
АвтофокусТак
Impulse QPSОб’єктив із фіксованим фокусомНемає
Об’єктив із фіксованим фокусом з можливістю вибору однієї з двох зон фокусуванняНемає

Усі камери дуже схожі між собою, але ми можемо виділити три типи, які будемо розглядати: базову Impulse, Impulse Portrait та Impulse AF.

Polaroid Impulse

polaroid impulse blog 3

Базова модель Polaroid Impulse це досить посередня камера із фіксованим фокусом та мінімальною фокусною відстанню 1,2 м. Проте вона дійсно привертала увагу своїм дизайном. Вперше за багато років компанія випустила не складну камеру (вона чимось нагадує дизайн камери SX-70 бокс-типу), проте більш футуристичну. Для того, щоб увімкнути  камеру необхідно натиснути кнопку на верхній частині корпусу, яка активує спалах. Вона дуже проста у використанні, із налаштувань тут хіба повзунок компенсації експозиції. Біля кнопки спуску знаходиться світловий індикатор, який зеленим кольором лампочки сигналізує про готовність камери зробити фото.

Polaroid Impulse Portrait

polaroid impulse blog 4

А от у версіях Portrait, CL, QPS та SE вже з’явилася макро лінза для портретів, яка накладалася поверх базової лінзи. Перемикач для портретної лінзи знаходиться на верхній частині корпусу. При висуванні лінзи у полі видошукача з’являлася рамка з видимим овалом, у цей овал необхідно розмістити обличчя людини під час фотографування — у цьому випадку фокусування для портретної зйомки було оптимальним. Наявність портретної лінзи робить Portrait набагато цікавішою, та більш універсальною камерою, по всім іншим параметрам вона повністю повторює базову модель. Як і в інших камерах серії Impulse, тут не можна вимкнути спалах, в деяких моментах це може стати недоліком та причиною невдалих фото. Єдиний варіант вимкнути вбудований спалах – закрити його рукою.

Polaroid Impulse AF

polaroid impulse blog 5

От ми і підібралися до найкращої камери серії – Impulse AF. Камера Polaroid, яка поєднала у собі фішки камер SX-70, Spectra та 600-ї серії. Автофокусування здійснюється за допомогою технології сонар, який видає неймовірні результати. Impulse AF має гніздо для штатива, яке дозволяє розміщувати камеру на поверхні для стабільної зйомки. Також це єдина камера 600-ї серії, яка має вбудовану кнопку автоспуску, вона знаходиться там, де і перемикач на портретну лінзу у версії Portrait. Після натискання кнопки автоспуску активується таймер на 10 секунд, який супроводжується світловим сигналом на передній панелі камери, між віконечком видошукача та лінзою. У деяких моделях чорного кольору, крім кнопки автоспуску, є ще й порт дистанційного керування, сумісний із системою дистанційного керування Polaroid Spectra, на випадок, якщо 10 секунд вам замало. Ну і звичайно великий видошукач, який наявний у всіх моделях серії. 

А також, на нашу думку, найкрутіша фішка камер Impulse, це кольорові корпуси. Зазвичай різноманіття кольорів камер Polaroid зводилося до чорного, сірого та інколи білого (не враховуючи дрібні різнокольорові елементи дизайну). До стандартних чорних та сірих камер додалися ще й насичено-сині, яскраво-жовті, нефритово-зелені та вишнево червоні. Але ця кольорова щедрість поширюється лише на базову та AF моделі. 

polaroid impulse blog 1

Як висновок, можна сказати, що камери дійсно орієнтовані на різну аудиторію, оскільки камери серії були кардинально різними — від досить посередньої камери із фіксованим фокусом, до крутої із сонаром. Але шаленої популярності їм так і не вдалося здобути, хоча це дійсно якісний та крутий продукт. Наразі ринок насичений різними моделями Impulse, що робить їх досить доступним варіантом для початківців. Ви також можете замовити Polaroid Impulse у нас та зрозуміти, що ця камера дійсно крута та варта уваги ?

Updating…
  • Кошик порожній