Polaroid 1200FF: забутий шедевр

Polaroid 1200FF: забутий шедевр

Що ви уявляєте при словосполученні складна Polaroid камера? 🤔 

Звичайно, більшість без роздумів відповість, що це камери SX-70 і вони будуть абсолютно праві. Проте, мало хто знає про складні камери Polaroid 1200 FF, саме про них ми і поговоримо сьогодні. 

Історія створення

Перенесемося у минуле. На початку 1980-х років була розроблена система камер Spectra, щоб підвищити якість та роздільну здатність миттєвої плівки споживчого класу Polaroid. Зона зображення кожної фотографії становить 9,2×7,3 см проти 7,9×7,9 см для стандартного знімка Polaroid квадратного формату. Збільшено не лише площу зображення, а ще й покращено роздільну здатність та передачу кольорів.

Polaroid 1200FF: забутий шедевр 6

Ці камери продавалися за вищою ціною та були розраховані на більш вимогливий ринок. Серія Spectra мала якіснішу оптику та точніші вимірювання для кращого зображення. За часів миттєвої фотографії було випущено досить багато різних камер Spectra, які підтримували цю нову систему, але жодна не була настільки вражаючою, як Spectra 1200 FF 2001 року. Завдяки постфутуристичній сріблястій формі та унікальному, складаному механізму – трансформеру, 1200 FF є абсолютно особливою камерою. 

Вона надзвичайно проста в керуванні, має вбудований спалах та LCD-дисплей для показу кількості фото, та й загалом ця камера є однією з найприємніших для зйомки та використання.

Polaroid 1200FF: забутий шедевр 5

Набір функцій досить простий:

  • камера автоматично регулює експозицію;
  • спалах також спрацьовує автоматично (вимкнути його не можна);
  • перемикач на об’єктиві камери дозволяє перемикатися між портретним (від 0,6 до 1,2 метра) та звичайним (від 1,2 метра до нескінченності) режимом зйомки;
  • обладнана складним механізмом;
  • камера має зручний нашийний ремінець;
  • немає регулятора компенсації експозиції та різьблення для штатива.

Камера у поп-культурі

Polaroid 1200FF: забутий шедевр 3


Ця камера навіть встигла засвітитися в другому епізоді серіалу «Мертві, як я». Сам серіал розповідає про молоду дівчину, яка після смерті стала збирачем душ. Саме сцена, в якій можна побачити камеру, показує як головна героїня намагається виконати своє перше завдання, а її компаньйонка допомагає їй з цим, відволікаючи чоловіка, який невдовзі має померти.

На жаль, важкі часи для аналогової фотографії та банкрутство Polaroid призвели до того, що виробництво 1200 FF було припинено лише через кілька років після випуску.

Касети

Polaroid 1200FF: забутий шедевр 4

Окремою цікавинкою цієї камери було те, що за замовчуванням, після вставлення касети вона показувала 12 кадрів, замість звичних нам 10. Ця камера використовувала звичайну касету, але спеціально для неї було випущено окремий тип касети, який називався 1200 і єдиною відмінністю від касет Spectra було те, що в новій касеті було 12 знімків замість 10 (на цьому моменті пустили сльозу усі, хто зараз купляє касети з 8 фото в касеті 🥲), а нова камера була орієнтована саме на плівку 1200.

Polaroid Blitz

Polaroid 1200FF: забутий шедевр 2

У цієї камери є одна цікава модифікація, яка має назву Polaroid Blitz. Ця камера абсолютно ідентична до основної, окрім однієї розбіжності – Polaroid Blitz не є складною камерою, тобто скласти і сховати її в сумку не вийде. Крім того, на бічній панелі зʼявився вимикач, який дозволяє увімкнути і вимкнути камеру (у 1200 FF цю функцію виконувала кнопка відкриття камери). Також ця версія продавалася в чорному кольорі. Не дуже зрозуміло для чого було робити таку модифікацію, адже в розкладеному вигляді камера є дуже громісткою, але ця модель продавалася ексклюзивно в країнах Азії, можливо цей формат був прийнятий для них.

Хоча Polaroid 1200 FF зняли з виробництва понад двадцять років тому, її спадщина живе в серцях тих, хто користувався нею. Ця камера надала новий стандарт у зручності та якості фотографії і можна сказати, що це дійсно гідний продукт.

Updating…
  • Кошик порожній