У чому різниця між новими та старими касетами?
Ми дуже часто отримуємо запитання на кшталт: «А чому касети такі дорогі?», «А чому тільки 8 фото в касеті?», «А яка різниця між старими та новими касетами?» — тому будемо розбиратися.
Найголовніше, з чого варто почати, це те, що нові касети для камери Polaroid, які зараз випускаються компанією Polaroid, вона ж Polaroid Originals, вона ж Impossible Project з 2010 року, це зовсім не ті касети, що до 2008 року випускалися компанією Polaroid.
Від Polaroid до Impossible Project
Компанія Polaroid оголосила про банкрутство ще у 2001 році. Починаючи з цього моменту вона почала закривати свої фабрики по всьому світу. Після оголошення про закриття останньої фабрики в Нідерландах, її купує колишній біолог Флоріан Капс, більше відомий як Док. Він має на меті відновити виробництво плівки для камер Polaroid, та засновує нову компанію під назвою Impossible Project, але виникає проблема. Фабрика, яку придбав Док, використовувалася лише для формування кінцевого продукту, а більшість складників були просто недоступні. Річ у тім, що компанія Polaroid відмовилася брати участь у відновленні виробництва миттєвої плівки, а Impossible Project, навіть маючи формулу, не могли її відтворити, оскільки деякі хімічні речовини перестали виробляти через їх поганий вплив на екологію. Але не будемо одразу звинувачувати матінку-природу, адже існували численні дочірні підприємства, які виготовляли хімікати спеціально для Polaroid, проте наказ про зупинку виробництва відбувся у 2004 році. Компанія замовила хімії, негативів та конвертів ще на десять років вперед, але у 2008 вони закінчилися, а постачальники припинили існування ще до того, як Polaroid припинили виробництво. Тобто Impossible Project довелося створювати миттєву плівку абсолютно з нуля.
Чому тільки 8 фото в касеті?
І тут ми плавно підходимо до запитання «А чому тільки 8 фото в касеті?». Річ у тому, що разом з хімічними елементами, було припинено і виробництво всіх інших розхідних матеріалів. Тобто крім хімії, Impossible Project довелося повністю перевинаходити миттєві фото. Але, як виявилося, новий матеріал виявився товстішим і якщо в касету вставити більше, ніж 8 знімків, то виникає проблема із виштовхуванням кадрів.
Чому така висока ціна?
Ну і напевно найголовніше запитання, яке ми отримуємо найчастіше – «Чому така висока ціна?». Приготуйтесь, зараз ви дізнаєтесь приголомшливу інформацію – у 2006 році вартість касети складала всього 56 грн, але варто враховувати курс долара та рівень інфляції, тобто зараз, на жаль, така ціна звучить абсолютно фантастично. А от що не є фантастичним, так це висока вартість виготовлення нової хімії для сучасної плівки, крім того, багато коштів йде на те, щоб покращити формулу. Мало хто знає наскільки жахливою була перша плівка Impossible: передача кольорів була дуже незадовільною, багато плям, проблеми із розподілом хімії, погана різкість. Проте з кожним роком технології стають все кращими та це дійсно помітно тим, хто вже багато років фотографує. Як то кажуть – далі більше, а поки можете глянути, як виглядали перші фото зняті на плівку Impossible Project.
Приклади фото Impossible Project
Приклади фото на оригінальну касету Polaroid
Звичайно теперішній плівці ще далеко до повного проявлення за 5 хвилин, але ми вже маємо дуже близьку до оригіналу передачу кольорів, проте різниця досі помітна. Пропонуємо зацінити як виглядали фото зроблені на оригінальну плівку, на прикладі фото з весілля батьків нашого Діми у 1995 році.